Emre Benli Hayallerini Süsleyen Fenerbahçe Espor'a Transfer Oldu
  Bugün imzalanan kontratın ardından, Emre Benli resmen 1907 Fenerbahçe Espor'a transfer oldu. Türk futbol devine attığı imzadan sonra Emre’nin ilk açıklamaları şöyle oldu: “Hayallerim gerçekleşti. Bu transferden dolayı gerçekten çok gururluyum ve özellikle koçluk ve yönetim ajansım olan Bundled'a ve bu transferin gerçekleşmesini sağlayan 1907 Fenerbahçe Espor'a teşekkür etmek istiyorum. Aynı zamanda Bundled CEO'su Delano Limaheluw'a bana inandığı ve bugün bulunduğum noktaya gelmemde bana yardım ettiği için teşekkür etmek istiyorum. Dünya şampiyonu olmak ve nihayetinde taraftarlarımızı gururlandırmak için 1907 Fenerbahçe Espor adına oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

1907 Fenerbahçe Espor Genel Menajeri Emre Aksoy, gerçekleşen transferin ardından memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “Benim işim mümkün olduğunca çok sayıda esporcu takip etmektir. Emre'yi uzunca bir süredir takip ediyordum ama o kadar büyük bir Fenerbahçe hayranı olduğunu bilmiyordum. Emre gerçekten çok profesyonel ve XBOX kadromuza büyük bir katkı sağlayacak.” Aksoy, genç oyuncunun Barcelona'daki FUT Şampiyonlar Kupası'ndaki performansına, Weekend League’de gösterdiği dünya standartlarındaki performansına ve Global eLeague'de önümüzdeki ay oynanacak olan yarı finallere katılmaya hak kazanmış olmasına dikkat çekti.

Bundled ve 1907 Fenerbahçe Espor İş Birliği

Aksoy sözlerine şöyle devam etti: “1907 Fenerbahçe Espor ekibimiz, 2016'da, ana sponsorumuz İş Bankası Maximum Kart’ın destekleriyle kuruldu. Emre’nin transferi sırasında Bundled'ın ekibiyle tanıştım, çalıştım. Bu, önümüzdeki yıllarda iyi bir ortaklık geliştirmemiz için iyi bir fırsat.” Bundled CEO'su Melvyn Wolthers ise şunları söyledi: “Bu transferin, 1907 Fenerbahçe Espor ile uzun süreli bir ilişki geliştirmek için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu uluslararası transferi için Emre’yi tebrik ediyoruz ve onunla gurur duyuyoruz. Bu, kısa bir zaman zarfında dahil olduğumuz ve Espor dünyasında ses getiren bir diğer uluslararası transferimiz oldu. Fenerbahçe ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz ve 1907 Fenerbahçe Espor’u doğru yönde geliştirmeyi umuyoruz.” dedi. Benli artık 1907 Fenerbahçe Espor için oynayacak olsa da FC Twente adına Global eLeague'de yarışmaya devam edecek. “FC Twente’de geçirdiğim süre boyunca bana çok iyi destek oldular ve o yüzden başladığım şeyi bitirmek istiyorum." diyen Benli, sözlerine "Onlara hak ettikleri saygıyı göstermek istiyorum.” şeklinde devam etti. Emre Benli, yeni kulübü adına bu mayıs ayında FIFA eClub Dünya Kupası'nda, öncesinde ise 1907 Fenerbahçe Espor’daki yeni takım arkadaşı Emirhan "Aniva7" Erdem ile birlikte Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası'nda yarışacak.