1907 Fenerbahçe Espor
Yükleniyor...
HABERLER & DUYURULAR
2017
Ocak
Şubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık
Finalde Ülker Arena'dayız!


Lig aşamasını birinci bitiren 1907 Fenerbahçe Espor, Yarı Final’de rakibi Oyunfor.CREW’u 3-0 ile geçerek TBF 2017’ye adını yazdırdı. Ekip, seri boyunca iyi bir performans göstererek lig aşamasındaki başarısını da taçlandırmış oldu.
19 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da mücadele edecek ilk takım belli oldu. Çeyrek Final’de P3P eSports’u 3-1 ile geçen geçtiğimiz mevsimin finalisti CRW, FB’nin rakibi olmuştu. Herkes FB’yi favori olarak gösterse de kimse ekibin böyle net bir galibiyet almasını beklemiyordu. Serinin genelinde FB’nin çok daha derli tolu ve makro anlamda rakibine oyunu dikte eden bir tarz benimsediğine şahit olduk. İlk maçta oyun ortadayken kazanılan bir takım savaşı ve ardından gelen Baron ekibe galibiyeti getirdi. Mücadele boyunca en tek taraflı geçen maç ikinci karşılaşmaydı. FB’nin erken oyunda yaptıkları ve Frozen’ın yıldız Taliyah oyunuyla Rakan savaş başlatmaları ekibe galibiyeti getirdi. En yakın geçen maç da son maçtı. Naehyun’un Talon’u ve Madness’ın Xayah’ı oldukça etkileyici işler yaparken Elwind’in AP Kennen’ı erken oyunda geri düştüğünden beri maça hiç etki edemedi. CRW genel olarak Yaz Mevsimi’nde gösterdiği iyi erken oyunu Vadi’ye yansıtamadığı için hep geri döndü ve maçlara tutunmakta zorlandı.
FB’nin genel olarak baskılı bir oyun sergilediğini, CRW’un ise seçim yasaklama ekranından itibaren rakibinin oyununu oynamak zorunda kaldığını belirtelim. Elbette henüz bir mevsim önce kurulan 1907 Fenerbahçe Espor için bu büyük bir başarı.
Finalde Rakip Kim? 1907 Fenerbahçe Espor finalde Aurora - Supermassive maçınının kazananı Supermassive ile kozlarını paylaşacak.


Kaynak: 5mid.com
Fotoğraf Kaynak: flickr.com/lolespor