1907 Fenerbahçe Espor
Yükleniyor...
HABERLER & DUYURULAR
2017
Ocak
Şubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık
1907 Fenerbahçe Şampiyonluk Ligi'nde


Sarı Kanaryalar Vadi'de kanat çırpacak. Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Fenerbahçe, 1907 Fenerbahçe olarak espor arenasına katılıyor! Şampiyonluk Ligi’nde mücadeleye başlayacak League of Legends takımı ile espora giriş yapan köklü kulüp, 1907 Fenerbahçe Derneği ile espor faaliyetlerini yönetmek üzere anlaşarak mücadeleye adım attı. 2016 yılında EU LCS’te Schalke 04, NA LCS’te eski NBA yıldızlarından Rick Fox’ın takımı Echo Fox ve Shaquille O’Neal’ın yatırım yaptığı NRG Esports’tan sonra, geçtiğimiz günlerde NBA takımı Philadelphia 76ers da espor için kolları sıvayarak Dignitas markasını tekrar hayata döndürmüştü. Şimdi bu devlerin arasında köklü ve başarılı spor kulübü Fenerbahçe de yer alacak. SuperMassive TNG’nin haklarını alarak arenaya katılan kulüp, yeşil sahalardan Adalet Meydanlarına uzanan rekabete sarı lacivertli bayrağı da katarak Şampiyonluk Ligi’ne büyük bir heyecan getirecek.

SORU & CEVAP

1907 Fenerbahçe nasıl direkt olarak Şampiyonluk Ligi'nden başlıyor?


1907 Fenerbahçe, Şampiyonluk Ligi’ne katılmak için bir başka takımın mevcut haklarını alma stratejisini izledi. 2016 Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde başarılı olup 2017 Sezonu için Şampiyonluk Ligi’ne yükselen takımlardan SuperMassive TNG, bir ligde aynı organizasyonun iki takımı bulunamayacağından haklarını devretmek durumundaydı. 1907 Fenerbahçe, SuperMassive TNG’nin haklarını alarak 2017 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi takımları arasına katıldı.

1907 Fenerbahçe yönetimi kimler tarafından yapılacak?


Derneğin yönetim kurulu üyesi Sina Afra tarafından yönetilecek olan 1907 Fenerbahçe'nin menajerliğini Emre Aksoy üstlenecek. Bu konuda detaylı bilgilere 1907 Fenerbahçe Derneği'nin resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kaynak:
14 Ekim 2016
http://tr.lolesports.com/tr/makaleler/1907-fenerbahce-sampiyonluk-ligi-nde