HABERLER & DUYURULAR
2017
Ağustos
TBF'NİN YENİ VE SON ŞAMPİYONU: 1907 FENERBAHÇE ESPOR


Mevsim başından bu yana başarılı bir performans ortaya koyan takımımız yarı finalde Oyunfor.CREW’i geçerek Türkiye Büyük Finali 2017’de BAUSuperMassive eSports’un rakibi olmuştu. Herkesin başabaş bir mücadele olacağını düşündüğü finalde takımımız çok başarılı bir performans sergileyerek 3-0’lık net bir galibiyetle şampiyonluğa ulaştı.


Final serisinin ilk karşılaşmasına BAUSuperMassive eSports oldukça hızlı bir başlangıç yaptı fakat ekibimiz kısa sürede üstünlüğü ele geçirerek 1-0’lık skor avantajı yakaladı. Son iki oyunda da hakimiyeti elden bırakmayan ekibimiz elde ettiği 3-0’lık sonuçla zafere ulaştı.


FİNAL HEYECENINI BİNLERCE KİŞİ PAYLAŞTI

Ülker Sports Arena’da gerçekleşen Türkiye Büyük Finali 2017’ye eSports severler büyük ilgi gösterdi. Tribünler her iki takımın destekçileri ile dolarken, taraftarlarımızın takımımıza olan desteği harikaydı.


İlk Türkiye Büyük Finali karşılaşmamızda bizi yalnız bırakmayan ve desteği ile şampiyonluğa önemli katkı sağlayan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.


FİNALİN EN DEĞERLİ OYUNCUSU: FROZEN

Karışılaşmanın ardından Ülker Finalin En Değerli Oyuncusu Ödülü, sezon boyunca takımımıza önemli katkı sağlayan ve bu katkısını finalde de sürdüren Frozen’a takdim edildi. Ödülü alan Frozen Türkçe konuşarak seyircileri selamladı.


1907 FENERBAHÇE ESPOR YÖNETİMİ DE ŞAMPİYONLUĞU KUTLADI

Takımımızın şampiyonluk kupasını kaldırmasının ardınan, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Sayın Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Espor Başkanı Sina Afra ve 1907 Fenerbahçe Espor Menajeri Emre Aksoy da takımla birlikte sahadaki kutlamalara kadıldılar.

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Sayın Ali Koç bir konuşma yaparak şampiyonluktan dolayı duyduğu sevinci ve takımımıza olan inancını belirtti. Ali Koç konuşmasına başlamadan önce taraftarlarımızla birlikte “Sarı Lacivert, Şampiyon Fener” sloganı attı.


1907 FENERBAHÇE ESPOR ÇİN YOLCUSU
Henüz kuruluşumuzun ilk yılında elde ettiğimiz TBF Şampiyonluğu ile Eylül ayında Çin’de gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’nda da ülkemizi temsil etme hakkı kazandık.


Kaynak:

https://tr.lolesports.com/tr/makaleler/tbf-tarihinde-yeni-bir-sampiyon

http://5mid.com/lol/tbf-2017-sampiyonu-1907-fenerbahce-espor-oldu

https://clips.twitch.tv/NurturingGiftedDadBrainSlug