HABERLER & DUYURULAR
2018
Mayıs
MULTIPLAYER FIFA 18 BALKAN KUPASI TAMAMLANDI


Heyecanla beklenen 2018 FIFA eWorld Cup turnuvasının Türkiye eleme ayağı Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası tamamlandı. Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan oyuncuların ağırlandığı turnuvada 1907 Fenerbahçe Espor takımımızı Xbox One platformunda Emre Benli temsil ederken, PS4 platformunda ise Emirhan “Aniva7” Erdem takımımız adına mücadele verdi. Katılımcılar, dörder oyuncunun yer aldığı dört grupta gerçekleşen ilk aşamanın ardından çeyrek final ve yarı final mücadelesi verdi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmaların ardından gerçekleşen PS4 ve Xbox One finallerinin sonrasında turnuva sona erdi.

Turnuvada 1907 Fenerbahçe Espor’u Xbox One platformunda temsil eden başarılı oyuncumuz Emre Benli, yer aldığı C Grubu’nu iki galibiyet ve bir mağlubiyetle ikinci sırada tamamladı. İlk maçını turnuvaya katılmayan Cem Pasin karşısında hükmen kazanan oyuncumuz, ikinci maçında Okan “GoccaBolulu14” karşısına çıktı. Etkili bir oyun göstererek rakibini sürklase eden Emre, karşılaşmanın ilk yarısını 4-0, maçı ise 5-0’lık skorla tamamladı. Son karşılaşmasında Fatih “MiYoFa” Meydan ile dişe diş mücadele veren Emre, son dakikalarda yediği golle sahadan 0-1 mağlup ayrıldı.

Çeyrek finalde Kerimcan “TurkishPowerQQ” Uçkan ile karşılaşan Emre Benli, rakibini 2-2 biten ilk maçın ardından oynanan ikinci maçta 6-4 yenerek adını Yarı Finale yazdırdı. Emre, yarı finalde ise grup aşamasında gerçekleşen son maçta galip gelemediği rakibi Fatih “MiYoFa” Meydan ile yeniden karşı karşıya geldi. Emre Benli, rakibi karşısında ilk maçı 1-2 mağlup tamamladı ve ikinci maçta aldığı 3-2’lik galibiyete karşın turnuvaya yarı finalde veda etti.

Takımımızı PS4 platformunda temsil eden Emirhan “Aniva7” Erdem ise C Grubu’nda mücadele verdi. İlk maçını Futbolist takımından İsmail Can “Fist_isopower” Yerinde karşısında 1-4 kaybeden oyuncumuz, ikinci maçında Manchester ve Barcelona’da başarılı performans gösteren Space Soldiers oyuncusu Emre “RIV9” Kayır ile yaptığı mücadeleyi ise 0-4 kaybetti. Son maçında İstanbul Espor Kulübü oyuncusu Samet Çiçekmekik karşısında prestij maçına çıkan Emirhan, bu maçtan 5-1’lik galibiyetle ayrılarak grubunu 3. sırada tamamladı ve turnuvaya veda etti.

Gösterdikleri performanstan ötürü oyuncularımızı tebrik ediyor, gelecek turnuvalarda başarılar diliyoruz.