HABERLER & DUYURULAR
2018
Aralık
HAFTALIK ÖZET - 3 ARALIK / 9 ARALIK


League of Legends: Thomas ''Kirei'' Yuen 1907 Fenerbahçe Espor’da!

Yeni sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren takımımız daha önce duyurduğu oyuncu transferleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmiş, açıklanmayan tek rol olan ormancı rolünde ise büyük bir beklenti uyandırmıştı. Alt koridor ikilisi ve orta koridor tercihlerini Türk oyuncu tarafından yapan 1907 Fenerbahçe Espor üst ve ormancı rollerinde ise tercihini yabancı oyunculardan yana kullandı. Geçen sezon Dark Passage formasıyla kendinden sıkça söz ettiren tecrübeli oyuncu Thomas ''Kirei'' Yuen tüm sporseverlerin beğenisini toplamıştı. Zekası ve oyuna yön veren hamleleriyle tanınan oyuncu birebirlerdeki üstünlüğü ve baskın zamanlamalarıyla da oldukça dikkat çekiyor. Kendisine takımımıza hoş geldin diyor, başarılarının devamını diliyoruz.


1907 Fenerbahçe Espor 2019 Kış Mevsimi Kadrosu ise şu şekilde:


Kim ''Ruin'' Hyeong-min - Üst koridor)


Thomas ''Kirei'' Yuen - (Orman)


Onur ''Bolulu'' Can Demirol - (Orta koridor)


Bahadır ''Japone'' Çolak - (Destek)


Volkan ''Hades'' Dinçer - (Adc)


ZULA: Haftayı Dört Puanla Kapattık!


Zula Süper Lig 2. Sezon 8. Hafta ilk gün maçında Zula takımımız Favela haritasında İstanbul Espor Kulübüne konuk oldu. İstanbul Espor Kulübü ''Bombayı Durdur'' tarafında maça başlamanın vermiş olduğu avantajı da kullanarak karşılaşmaya hızlı başladı ancak çabuk toparlanan takımımız durumu 5-4’e getirdi ve taraf değişikliği öncesi avantajı kendi lehine çevirmeyi başardı. Taraf değişikliğinden sonra büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada takım kaptanımız Ege ''Suprise'' Apaydın’ın 19/12/2‘lik başarıyla bir performans sergilemesin ardında 8-10’luk skorla serinin ilk karşılaşmasından galip ayrılan taraf olduk.


Serinin ikinci karşılaşması ise takımımızın sevdiği haritalardan biri olan Düğün Salonu haritasında oynandı. ''Bombayı Durdur'' tarafında karşılaşmaya başlayan takımımız oldukça rekabetli geçen karşılaşmada iyi bir oyun sergileyerek taraf değişikliğine 6-3’lük üstünlükle gitmesini bildi. Taraf değişikliği sonrasında İstanbul Espor Kulübü skoru 7-8 yaparak öne geçmesine rağmen takımımız uzatmaya giden karşılaşmadan Ege ''Suprise'' Apaydın ve Kürşat ''Anarchy'' Ertem’in oyuna ağırlıklarını koymasıyla birlikte 13-10’luk skorla galip ayrılan ve seride durumu 2-0’a getirerek 3 puanı alan taraf oldu.


8. Hafta 3. Gün maçında Gamers of Future ile karşılaşan takımımız Düğün Salonu haritasında oynanan serinin ilk maçına çok durgun başladı. Gamers of Future rauntlarda durumu lehine 0-6 gibi net bir skora taşımışken taraf değişikliği öncesi üst üste 3 raunt alan takımımız taraf değişikliğine 3-6’lık skorla gitti. Taraf değişikliği sonrasında da Gamers Of Future iyi performansını devam ettirerek serini ilk maçını kazanan taraf oldu.


Mücadelenin ikinci maçı Safrabolu haritasında oynandı. Serinin ilk maçına göre çok daha heyecanlı geçen karşılaşmada taraf değişikliğine takımımızın 5-4’lük avantajıyla gidildi. Birçok kez beraberliğin görüldüğü karşılaşmada son iki rauntta üstünlüğü bırakmayan 1907 Fenerbahçe Espor 10- 7’lik skorla serinin ikinci maçını kazanarak serilerde durumu 1-1’e getirdi ve 1 puan alarak haftayı 4 puanla kapatmasını bildi.


Paramanya: Dünya Şampiyonası’na Gidiyoruz!


Geçtiğimiz hafta duyurulan 1907 Fenerbahçe Espor Paramanya takımımızın kurulmasıyla birlikte transfer edilen oyuncumuz Türkiye Şampiyonu Anıl Çiçekdal’a hoş geldin diyoruz. Türkiye Şampiyonu olarak büyük başarıya imza atan oyuncumuz, bu başarısıyla birlikte 22-23 Aralık’ta Kore gerçekleşecek olan Dünya Şamiyonası’na gitmeye hak kazandı. Oyuncumuza bir kez daha iyi yolculuklar diliyor, başarılarının devamına olan inancımızı yineliyoruz.


Güzel bir hafta geçirmenizi dileriz.


1907 Fenerbahçe Espor