HABERLER & DUYURULAR
2019
Ocak
HAFTALIK ÖZET - 21 OCAK / 27 OCAK


League of Legends 2. Hafta Sonuçları:

Haftanın ilk karşılaşmasında Bahçeşehir Supermassive ile karşı karşıya gelen takımımız Viktor (Ruin), Kindred (Kirei), Sion (Bolulu), Cassiopeia (Hades) ve Rakan (Japone) tercihleriyle şampiyon seçim ekranından üstün ayrılmasını bildi. Metanın güçlü şampiyonlarını almayı başaran oyuncularımız oyuna üstünlükle başladı ve oyun boyunca üstünlüğünü korudu. Özellikle Kirei ve Ruin ikilisinin etkili oyunuyla haritanın üst tarafını tamamen kontrol eden takımımız takım savaşlarından da üstün ayrılmasını bilerek karşılaşmanın 28. dakikasında galibiyetle ayrılan taraf oldu. Karşılaşma sonunda ise 5/0/2 KDA ve %53.8’lik skor katkısı ile Kim ''Ruin'' Hyeong-min maçın adamı seçildi! 27 Ocak Pazar günü oynanan haftanın ikinci karşılaşmasında takımımız Doğuş Üniversitesi Aurora ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya Vladimir (Ruin), Taliyah (Kirei), Lissandra (Bolulu), Lucian (Hades), Rakan (Japone) beşi ile başlayan takımımız oyuna iyi bir başlangıç yapamadı. Doğuş Üniversitesi Aurora üst koridordaki güçlü eşleşmeyi kullanarak Ruin’i geri bıraktı. Üst tarafta yakalamış olduğu avantajı iyi kullanarak harita genelinde baskılı bir oyun ortaya koyan rakibimiz karşılaşmadan galip ayrılan taraf olmasını bildi. Bu karşılaşma sonucunda takımımız haftayı 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle kapatmış oldu.

Akademi Ligi:

26 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te Supermassive Akademi takımıyla kozlarını paylaşan genç oyuncularımız, karşılaşma genelinde ortaya koydukları iyi oyun ve karakterle birlikte karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldular. Haftanın ikinci karşılaşmasında ise Aurora ile kozlarını paylaşan oyuncularımız bu mücadeleden mağlup ayrılarak Türkiye Akademi Ligi'nde 2. haftayı 1 galibiyet ve 1 yenilgiyle tamamladılar.

Şampiyonluk Ligi 3. Hafta Fikstürü:

Takımımız 2 Şubat Cumartesi günü yaklaşık olarak saat 15.00’te Bursa Espor ile karşı karşıya gelecek. Günün 3. karşılaşması olarak oynanacak mücadeleye takımımız favori olarak çıkacak. Haftanın ikinci karşılaşması ise bir derbiye tanıklık edecek. 3 Şubat Pazar günü Ataşehir Watergarden Espor Sahnesi’nde oynanacak mücadelede takımımız, Galatasaray Espor ile karşılaşacak. Günün son maçı olarak oynanacak mücadelenin saat 17.00’de başlaması bekleniyor. Karşılaşmaları tribünden, YouTube ya da Twitch üzerinden takip edebilirsiniz.

Akademi Ligi 3. Hafta Fikstürü:

31 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da Bursa Espor ile karşılaşacak olan takımımız, bu mücadeleyle birlikte haftayı tamamlamış olacak.

ASUS Wolfteam Ligi Şampiyonu 1907 Fenerbahçe!

ASUS Wolfteam Kırmızı Sezon finali 26 Ocak Cumartesi günü, takımımız ile Galatasaray Espor arasında oynandı. Grand Pera Espor salonunda gerçekleşen muhteşem final sahnesinde, rakibimizi 3-0'lık net bir skorla mağlup ettik ve geçen sezon başlayan yenilmezlik serimizi 32 maça çıkartarak ASUS Wolfteam Ligi Şampiyonu olduk! Finalin ilk karşılaşması Kapadokya Haritası’nda oynandı. Takımımız, Galatasaray Espor’a karşı ilk 4 raundu kazanarak avantajlı bir başlangıç yaptı. Daha sonra rakibimiz durumu eşitlemeyi başarmasına rağmen ilk haritadan 16-15'lik yakın bir skorla galip olarak ayrılmasını bildik. Mücadelenin ikinci maçında ise takımlar Saray Haritası’nda kozlarını paylaştı. Bu haritada da iyi bir oyun ortaya koyan takımımız avantajını korumasını bildi ve 16-14'lük skorla seride durumu 2-0'a getirdi. Şampiyonluk için son haritaya çıkan takımımız, karşılaşmanın oynandığı Depo Haritası’nda kendinden daha emin bir oyun ortaya koydu. Finalin son serisini 16-5'lik rahat bir skorla kazanan takımımız, ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon Şampiyonu oldu. ''Turnuvanın En Değerli Oyuncusu'' ödülünü kazanan isim ise takımımızdan ''TheJessly'' oldu.

TESFED ZULA Türkiye Kupası’na Veda Ettik

Türkiye’nin 16 Zula takımının katılımıyla gerçekleşen TESFED Zula Türkiye Kupası, 26-27 Ocak tarihleri arasında Nonstop Zula Espor Merkezi’nde izleyicilerle buluştu. Takımımız antrenmanlarda uyguladığı taktikleri oyuna yansıtamayarak turnuvaya istediği gibi bir başlangıç yapamadı ve rakibine yenilerek turnuvaya erken veda etti.

Mutlu bir hafta geçirmenizi dileriz.

1907 Fenerbahçe Espor.