HABERLER & DUYURULAR
2019
Şubat
HAFTALIK ÖZET - 11 ŞUBAT / 17 ŞUBAT


League of Legends Şampiyonluk Ligi 5. Hafta Sonuçları:16 Şubat Cumartesi günü oynanan League of Legends 2019 Kış Mevsimi 5. hafta mücadelesinde takımımız Beşiktaş Espor ile kozlarını paylaştı. Sylas (Ruin), Kindred (Kirei), Urgot (Bolulu), Sivir (Hades), Alistar (Japone) seçimleriyle derbiye başlayan takımımız son haftalarda yükselen form grafiğini devam ettirerek Galatasaray Espor derbisinden sonra Beşiktaş Espor derbisinden de galibiyetle ayrılan taraf oldu. Takımımız 16-6'lık skorla karşılaşmanın 30. dakikasında oyunu bitirirken 4/0/9'luk Urgot performansıyla "Bolulu" maçın en değerli oyuncusu seçildi. Bu maçla birlikte takımımız sezonun ilk yarısını galibiyetle kapatmış oldu.

17 Şubat Pazar günü ise sezonun ikinci yarısının ilk maçında HWA Gaming ile karşı karşıya gelen takımımız Swain (Ruin), Karthus (Kirei), Sion (Bolulu), Kai'Sa (Hades), Alistar (Japone) seçimleriyle galibiyet serini 6 maça çıkartmak için Sihirdar Vadisi’nde yerini aldı. Oyunun başından sonuna kadar iyi bir performans gösteren oyuncularımız karşılaşmanın 26. dakikasında alt koridorda çıkan takım savaşında Nişancı pozisyonunda oynayan Hades’in “Beşte Beş” yapmasıyla birlikte katliam alarak karşılaşmayı kazanan taraf oldu. Takımımız toplamda 14-4'lük skorla karşılaşmayı tamamlarken maçın en değerli oyuncusu 8/1/1'lik Kai’sa performansıyla Hades oldu. Bu sonuçlarla birlikte takımımız 8 galibiyet ve 2 mağlubiyetle 5. haftayı Royal Youth ile beraber ikinci sırada tamamlamış oldu.

League of Legends Akademi Ligi 5. Hafta Sonuçları:14 Şubat Perşembe günü oynanan Akademi Ligi derbisinde takımımız, Beşiktaş Espor Akademi ile kozlarını paylaştı. Oldukça çekişmeli geçen mücadelede Robin ve Blue’nun üst düzey performanslarıyla birlikte 28. dakikada 19-10'luk skorla galibiyeti alan taraf olduk.

Haftanın ikinci karşılaşması ise 15 Şubat Cuma günü HWA Gaming Akademi ile takımımız arasında oynandı. Lideri belirleyecek olan bu karılaşmaya takımımız kötü başlamasına rağmen ilerleyen dakikalarda dengeyi sağladı. Blue ve Murmel’in de oyuna ağırlığını koymasıyla oyunda öne geçen oyuncularımız mücadelenin 33. dakikasında 12-6'lık skorla kazanarak 5. haftayı lider olarak tamamladı.

Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi Fikstürü:23 Şubat Cumartesi: Royal Youth - 1907 Fenerbahçe - 14:00 TSİ

24 Şubat Pazar: 1907 Fenerbahçe - Bahçeşehir SuperMassive - 13:00 TSİ

21 Şubat Perşembe: Royal Youth Akademi – 1907 Fenerbahçe Akademi - 18:00 TSİ

22 Şubat Cuma: 1907 Fenerbahçe Akademi – SuperMassive Akademi : 17:00 TSİ

Zula Süper Lig 3. Sezon Başladı!Zula takımımız 3. Sezon 1. hafta ilk maçında Bursa Espor ile karşı karşıya geldi. Yeni transferimiz Razorcone sezon öncesi hazırlıklarında takıma alışması ve iyi performans göstermesiyle birlikte mücadeleye ilk beşte başladı. İlk karşılaşma “Safranbolu” haritasında oynandı. Bombayı Durdur tarafında oyuna çok hızlı başlayan oyuncularımız taraf değişikliğine 8-1'lik net bir üstünlükle gitti. Taraf değişikliği sonrası da iyi oyununu sürdüren oyuncularımız 2 maçlık serinin ilk maçından 10-2'lik skorla galip ayrılan taraf oldu. Serinin ikinci mücadelesi ise “Favela” haritasında oynandı. Bu karılaşmaya da "Bombayı Durdur" tarafında başlayan takımımız serinin ilk maçındaki hızlı ve iyi oyununu devam ettirerek serinin ikinci karşılaşmasında da taraf değişikliğine 8-1'lik üstünlükle giden taraf oldu. Bombayı Kur tarafında rakibine yalnızca 2 raunt veren oyuncularımız 10-3'lük skorla serilerde durumu 2-0'a getirdi ve sezonun ilk maçından 3 puanla ayrılan taraf oldu. Sezonun ilk maçında başarılı bir performans ortaya koyan oyuncumuz “cixEd” 30 Öldürme ve 5 Asistlik skor katkısıyla "Maçın En Değerli Oyuncusu" seçildi.

Zula Süper Lig 3. Sezon 1. hafta ikinci maçında ise rakibimiz İstanbul Espor oldu. İstanbul Espor’a karşı Düğün Salonu haritasında “Bombayı Durdur” tarafında oyuna başladık. Haftanın ilk karşılaşmasına göre daha fazla heyecana sahne olan mücadelede taraf değişikliğine 5-4'lük üstünlüğümüz ile gidildi. Taraf değişikliği sonrası takımımız daha kararlı bir oyun ortaya koyarak serinin ilk maçını 10-6'lık skorla kazanarak 1-0 öne geçen taraf oldu. Serinin ikinci karşılaşması “Favela” haritasında oynandı. Bu maça Bombayı Kur tarafında başlayan takımımız 5-4'lük üstünlükle taraf değişikliğine gitti. Taraf değişikliği sonrası da üstünlüğünü koruyarak 10-6'lık skorla seride durumu 2-0'a getirdi ve haftayı iki de iki yaparak 6 puanla tamamladı.

Zula Süper Lig 3. Sezon 2. Hafta Fikstürü:22 Şubat Cuma 21:30 1907 Fenerbahçe - Galatasaray Espor

24 Şubat Cumartesi 18:00 ICE Warriors - 1907 Fenerbahçe