HABERLER & DUYURULAR
2019
Şubat
Genel Menajerimiz Emre Aksoy Flank Esports'un Sorularını Yanıtladı


Genel Menajerimiz Emre Aksoy Flank Esports'un sorularını yanıtladı.Emre Aksoy RöportajıFlank Esports: Şu anda yanımızda 1907 Fenerbahçe Espor Genel Menajeri Emre Aksoy var. Emre öncelikle merhabalar diyorum.

Emre Aksoy: Merhaba!

Flank Esports: Güzel bir galibiyet oldu. Öncelikle tebrik ediyorum. İlk başlarda taraftarlar ya da diğer insanlar tarafından tartışılan bir kadro vardı Fenerbahçe’de ama alınan üst üste galibiyetler bu kaygıların gereksiz olduğunu öne çıkardı. Siz bu kadro seçimini yaparken neler düşündünüz ve bu kadronun bu seviyeye geleceğinden emin miydiniz?

Emre Aksoy: Anlık tepki Fenerbahçe’de artık bir alışkanlık haline gelmiş, biz yaptığımız ilk adımlarımızda bir iki gün içerisinde yoğun tepkiler ve eleştiriler alıyoruz. Ardından bu eleştiriler azalıyor gibi geliyor ve de biraz daha gördüklerinde yani atmış olduğumuz adımları anlık adım atmak için atmamış olduğumuzu, gerçekten planlayarak yaptığımızı da gördüklerinde biraz daha rahatlıyorlar galiba taraftarlar. Ben de açıkçası ilk gün aldığımız eleştiriler kadar eleştiri aldığımızı düşünmüyorum şu an. Başarılı da gidiyoruz. Bence kadronun bu kadar başarılı olacağını da taraftarlar düşünmüyorlardı belki ilk haftalarda o yüzden bu agresiflik vardı. Şu an daha fazla negatif yorum geleceğini pek düşünmüyorum. Gelecekse de onlar kadar da yine her zaman olduğu gibi pozitif yorum da geleceğini düşünüyorum. Bunlardan dolayı hiçbir kaygımız yok.

Flank Esports: İlk haftaya oranla takım içi uyum nasıl şu an? Gelişiyor ki geçen hafta SuperMassive galibiyetiniz vardı bu hafta da çok güzel bir maç çıkardınız. Bunu takım içi uyuma bağlayabilir miyiz?

Emre Aksoy: Bağlayabiliriz. Bu sene kadroyu kurarken asıl hedefimiz bir sene boyunca gerçekten her maçı ciddi anlamda kazanma isteğiyle çıkacak, maçlarda kaybetse de kazansa da yine de her zaman takımın Fenerbahçe’nin büyüklüğünü bilecek oyuncularla çalışmaktı. Kadroyu da buna göre şekillendirdik. Bu kadronun bu şekilde inançlı olursa da başarılı olacağına aslında emindik. Başarılı olacağımızı da hala düşünüyoruz. Ve de bu konuda herkesi de şaşırtıyoruz. Gayet iyi gidiyoruz. İlerleyen haftalarda daha da iyi gideceğimizi düşünüyorum.

Flank Esports: Geçen hafta Wolfteam finali vardı. 1907 Fenerbahçe bu finalde 3-0 Galatasaray Espor’u yenerek şampiyon oldu. Ve 32 maçlık bir seriniz vardı, diğer branşlarda da Fenerbahçe iyi gözüküyor. Bunun hakkında bir yorum alabilir miyim senden?

Emre Aksoy: Bana kalırsa Fenerbahçe Spor Kulübü de zaten dünyanın en büyük kulübü diyebilirim çünkü birçok branşta dünya ve Avrupa çapında büyük projeleri ve başarıları var. Biz de aslında yine aynı renklerle yola çıkıp, aynı hedeflerle ilerliyoruz. Dünyadaki en çok oyun takımına sahip spor kulübü olmak istiyoruz. Şu an 6 takımımız var, Wolfteam takımımız dediğin gibi yenilmez takım. 32 maçtır yenilmiyor ve Türkiye Şampiyonu. Zula takımımız, Paramanya, FIFA, WolfTeam, PUBG... Diğer tüm oyunlarda da oldukça iyi işler başarıyoruz. Yine PUBG’de anlatmam gerekirse; Avrupa’da geçtiğimiz hafta çok büyük bir başarı elde ettik. 6 haritanın 3’ünde birinci olarak turnuvayı da liderlikle tamamladık. Diğer branşlara saygımız sonsuz, diğer oyunları da oldukça seviyoruz ve de başarılı buluyoruz. 6 oyunda da ilerleyen zamanlarda da oyun sayısını artırarak her zaman zirvede olmayı hedefliyoruz. Tüm takımlarımızı tüm taraftarlarımızı “Birlikte Fenerbahçe” diyerek yanımıza davet ediyoruz. Takımımızı desteklemeye çağırıyoruz.

Flank Esports: Ben bir Espor sever olarak bu kadar branşta bu kadar başarılı olmanızı tebrik ediyorum ve bizi heyecanlandırdığınız için size çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum, umarım her branşta güzel bir lig geçirirsiniz. Çok teşekkürler.

Emre Aksoy: Ben de Flank’e, size ve destekleyen herkese teşekkür ederim.