HABERLER & DUYURULAR
2019
Nisan
2019 VFŞL Kış Mevsimi Şampiyonu 1907 Fenerbahçe!


13 Nisan Cumartesi günü oynanan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nde Bahçeşehir SuperMassive’i 3-0 gibi net bir skorla geçen takımımız, tarihinde ilk defa Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. Bu şampiyonlukla birlikte, SuperMassive takımının kurulduğu günden beri devam eden KMF şampiyonluğu serisine son veren oyuncularımız, tarihinde bir ilke daha imza attı ve MSI’da ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Şampiyonluğun Hikayesi:

2018 Yaz Mevsiminin ardından istediği başarıyı elde edemeyen takımımız yapısal anlamda birçok değişikliğe giderek 2019 Kış Mevsimi’ne yepyeni bir başlangıç yaptı. Kadromuzda bulunan tüm oyuncularla yollarını ayıran takımımız yeni sezonla birlikte çok daha genç bir kadro kurdu. Japone ile yollarını tekrar kesiştiren ve kaptanlık sorumluluğunu kendisine veren yönetimimiz, onun yanına oldukça yetenekli Hades’i de ekleyerek alt koridorunu inşa etmiş oldu. Orta koridora da bir diğer genç Bolulu transfer edildi. Bu genç kadro, ormanda Kirei, üst koruidordo da Ruin gibi yetenekli ve tecrübeli isimlerle desteklendi ve kadro yapılanması tamamlanmış oldu. Takımın sorumluluğunu ise koç Crowe üstlendi. League of Legends otoritelerinin ilk sezon için tecrübeye ihtiyaç duyacağını düşündüğü yeni kadromuz, kendinden emin ve şampiyonluk hedefiyle sezona sıkı bir başlangıç yaptı. Geleceğe yatırım odağında planlanan kadromuzun oluşum sürecinde yalnızca geleceğin hedeflenmediği, Kış Mevsimi özelinde de başarı yakalama hedefimizin olduğu göz ardı edilmişti. Bizler ise birçok kişi tarafından ilk iki sıraya dahi aday gösterilmediğimiz bu dönemde yönetim ve takım olarak şampiyonluğu yakalayabileceğimizin farkındaydık ve çok kısa süre içerisinde herkes buna tanıklık edecekti.

Ligler başlamış ve takımımız ilk haftayı 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle kapatmıştı. Yeni sezonda değişen lig statüsüyle birlikte artık maçlar Espor Sahnesi’nde oynanıyor ve taraftarlar bu karşılaşmaları canlı olarak takip edebiliyordu. Takımımız bu sahne deneyimine alıştıkça daha iyi bir performans ortaya koyacağına inanıyorduk. 2. hafta mücadelelerinden de 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetlik sonuçlarla ayrılan oyuncularımız sahneye alışmış ancak koç değişikliğine gidilerek Crowe yerine Turkinator getirilmişti. Turnikator, oyunculara takım olma ruhunu kazandırmıştı. Kış Mevsimi boyunca birçok şey değişecek ancak gelecek haftalarda değişmeyen tek şey galibiyet serimiz olacaktı. 3. haftayı kayıpsız geçen oyuncularımız, yakalamış oldukları özgüvenle birlikte Sihirdar Vadisi’nde çok daha iyi oyunlar ortaya koyarak artık herkese şampiyon olabileceklerini kanıtlamaya başlamışlardı.

9 hafta boyunca, performansının sürekli üzerine koyan takımımız, devamlı çalışmanın meyvesi olarak liderlik koltuğuna yükselmiş, oradan bir daha indirilememişti. İlk iki hafta sonunda alınan iki mağlubiyetin ardından kalan 7 hafta boyunca tüm maçlarını kazanan oyuncularımız 14 maçlık galibiyet serisiyle Kış Mevsimi Yarı Finali’nde Galatasaray Espor ile karşı karşıya geldi. Yarı final mücadelesinde iyi formunu sürdüren ve karşılaşmaya favori olarak çıkan takımımız burada da tek bir maç bile kaybetmeden 3-0’lık skorla finale yükselen taraf oldu ve galibiyet serisini 17 maça çıkarttı.

Artık herkes 1907 Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına inanıyordu. Ama finalde zorlu bir rakibe karşı son bir kez sahne alacaktık. Rakibimiz, kurulduğu günden beri tüm Kış Mevsimi sezonlarını şampiyon olarak tamamlayan Bahçeşehir SuperMassive idi. Oyuncularımız bir tarih yazmak için çıktıkları sahnede rakibini 3-0’la geçerek hem 1907 Fenerbahçe’ye ilk Kış Mevsimi Şampiyonluğu yaşatmış oldular hem de Bahçeşehir SuperMassive’in serisini sonlandırdılar.

Takımımızı 20 maçlık galibiyet serisinin ardından gelen Kış Mevsimi Şampiyonluğu için bir kez daha kutluyor ve tarihinde ilk kez katılacağı MSI’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancımızı yineliyoruz.