HABERLER & DUYURULAR
2018
Ağustos
1907 Fenerbahçe Espor ve InGame Group Arasında Anlaşma İmzalandı1907 Fenerbahçe Espor ve dünya çapında 16 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Zula’nın sahibi olan yerli oyun şirketi InGame Group arasında anlaşma imzalandı

İmza töreninin ardından Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ndeki Maraton Fenerium mağazasında anlaşmaya dair basın toplantısı gerçekleştirildi.


#repost @fenerbahce | 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından kurulan 1907 Fenerbahçe Espor ile dünya genelinde 16 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Zula'nın sahibi Türk şirketi InGame Group arasında iş birliği anlaşması yapıldı.

A post shared by 1907 Fenerbahçe Espor (@fbespor) on


İmza töreninde Kulüp Başkanımız Sina Afra ve Genel Menajerimiz Emre Aksoy’un yanı sıra InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp ile 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 1907 Fenerbahçe Derneği üyeleri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.
Basın toplantısında açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanımız Sina Afra ''1907 Fenerbahçe Derneği olarak yaklaşık 2 yıl önce bu yolculuğa başlamaya karar verdik. Espor'un inanılmaz bir potansiyel olduğunu düşündük. Tabii bizim amacımız her zaman sarı lacivertli renklere katkılarda bulunmak. Bugün 4. iş ortağımızla karşınızdayız. Zula bizim için çok önemli. Zula bizi heyecanlandırıyor çünkü Türkiye'den doğan bir oyun. Uluslararası anlamda başarıya kavuşmuş 16 milyon oyuncusu var. Hedefimiz, şampiyonluk. Benim umudum Zula’nın dünyanın her yerinde yayılması ve 3 sene sonra çok daha başka bir oyunun içinde majör oyunculardan biri olmamız. 1907 Fenerbahçe olarak da Esporun hem bugünün gençlerinin hem de geleceğin sporu olduğunu biliyoruz. Olimpiyat Komitesi bile şu an bir çalıştay kurdu. Türk takımları bir gün Çin'de forma satacaksa bu Espor sayesinde olacaktır. Bu da uzun vadeli bakışımızın parçasıdır.'' açıklamalarında bulundu.

Basın toplantısında InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp’in yaptığı açıklamaların ardından basın mensuplarından gelen sorular yanıtlandı. Basın toplantısı ve tören toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Yapılan anlaşma ile beraber1907 Fenerbahçe Espor’da, League of Legends, FIFA ve Wolfteam’in ardından Zula takımı da kuruldu. Zula takım kadromuz şu şekilde:

Kaan ''Mirk'' Pelvan | Takım Koçu

Hakan ''swooN#'' Demirel

Kürşat ''Anarchy'' Ertem

Hüseyin ‘''CixEd’'' Kıran

Ege ''Surprise!'' Apaydın

Volkan ''RainQueen'' Akça

Emirhan ''MachineX'' Demirbaş

Yeni bir alanda daha mücadele edecek olmanın heyecanını tüm taraftarlarımızla ve Zula oyunu ile ilgili tüm oyuncularla paylaşıyoruz!